Zasady bezpieczeństwa przy wykonywaniu zabiegu mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa polega na miejscowych iniekcjach substancjami aktywnymi. Substancje te podaje się śródskórnie lub podskórnie. Mezoterapia to jedna z najbardziej skutecznych i popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Celem tego zabiegu jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu sprawdza się w wielu problemach.
Zasady bezpieczeństwa podczas zabiegu
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym, jeśli jest wykonana w sposób prawidłowy. Podczas mezoterapii dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka, więc konieczne jest przestrzeganie odpowiednich norm. Narzędzia wykorzystywane do zabiegu muszą być jałowe. Ważne jest również przestrzeganie zasad higieny przez osobę przeprowadzającą zabieg.
Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie omówić kwestie związane z oczekiwaniami klienta wobec zabiegu. Po tym klient musi podpisać zgodę na zabieg. Kolejnym etapem jest wykonanie zdjęcia obszaru, który ma zostać poddany mezoterapii.
Do zabiegu należy dobrać preparat możliwie najlepiej dopasowany do problemu. Przed rozpoczęciem zabiegu nakłada się na skórę krem znieczulający, aby zwiększyć komfort klienta.
Przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej
Przed rozpoczęciem mezoterapii konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z klientem. Ważne jest, aby poznać informacje dotyczące alergii, chorób i zabiegów wykonywanych w przeszłości.
Istnieje szereg przeciwwskazań do przeprowadzenia mezoterapii igłowej. Są wśród nich:
- wiek poniżej 18 lat;
- zażywanie leków przeciwzakrzepowych i immunosupresyjnych;
- nieustabilizowana cukrzyca;
- ciąża i laktacja;
- niektóre choroby psychiczne;
- choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
- alergia na składnik stosowany podczas zabiegu;
- infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe;
- skłonność do bliznowców;